Amerika dahil olmak üzere bir çok ülkede belediyeler tarafından da kullanılması şart koşulmuş çim cinsi olan Bermuda ‘nın çok büyük avantajları vardır. Başlıca avantajlarından bahsedecek olursak;

Üzerine Basmaya En Dayanıklı Cinsler Arasındadır. Su Tasarrufunda İnanılmaz Fayda Sağlamaktadır.

Ülkemizde bermuda veya zoysia’nın tarifinde ayrık olarak kullanmamızın yeşil alan yaptıracak kişilerin yetersiz kulakdan dolma bilgileri yüzünden olumsuz bakılan bu çim cinsi, Su tüketimini minimuma indirme konusunda bir çok ülkede 4 mevsim çim tohunu kullanılması yasaklanmış ve ayrıca daha sık dokusu ile kişisel villalarda ve daha çok ticari işletme bahçelerinde tercih edilmektedir.

Su tüketimi bakımından 4 mevsim çim cinslerine göre 3’de 1 ihtiyaç duyduğu için faturalara yansıyan tutarlarda ciddi farklılık olacaktır.

Üzerine basmaya en dayanıklı çim cinsleri olduğu için deformeler minimum seviyede kalmaktadır.

Yayılıcı cins olan bermuda veya ayrık olarak adlandırdığımız çim cinsleri ( bir çok çeşit vardır ve kullanım alanına göre fazlasıyla değişiklik gösterir ) ot çıkışını engelleyerek bakım konusunda kolaylık sağlamaktadır.

Kurak ve sıcak iklim çim cinsi olan türler iç anadoluda tercih edilmemesinin sebebi kış aylarının sert geçmesinden kaynaklıdır. Kış aylarında uykuya geçen bermuda veya ayrık türleri sararmalar meydana gelmekte olup en verimli hava sıcıklığı 26 derece ve üzeri zamanlardır. 

Ticari İşletmelerde Üzerine Basmaya Dayanıklı ve Toprak Yapısını Göstermediği İçin Tercih Edilmesi Gereken Cim Cinsleri İçinde En Önde Gelmektedir.

 

Bermuda Çim’inin Tercih Edilmesi Gereken Başlıca Kullanım Alanları

  • Oteller
  • Kır Bahçeleri
  • Okullar
  • Belediye Parkları
  • Ticari İşletmeler
  • Villalar 

Uygulama Dahil Fiyat ve Detaylı Bilgiye Bizlerle İletişime Geçerek Sahibi Olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir